Místo

Něco o městu kde se nachází náš penzion.

Město Volary 

   Leží v rozsáhlé kotlině na Volarském potoku v nadmořské výšce 760 m. Pod šumavskými kopci "Boubín" a "Bobík".    

   Do volarského nádraží přijíždějí vlaky od Českých Budějovic, Strakonic, Čičenic a z Nového Údolí, proto jsou také Volary velmi navštěvované a po otevření hranic se staly významným centrem turistického ruchu.

Volary, jehož obyvatelé hledali obživu v zemědělství, lesnictví, tkalcovství a dřevozpracujících řemeslech byly po staletí typické svými roubenými a poloroubenými domy alpského stylu. Přestože se do současnosti dochovalo těchto unikátních staveb jen několik, jsou Volary jedinou lokalitou, kde můžeme podobné stavební klenoty vidět. V jednom z těchto domů můžeme navštívit Volarské muzeum, které je otevřeno od května do září. 

   Dominantou náměstí je raně barokní kostel sv. Kateřiny. Pozorným turistům zcela jistě neunikne ani řada zajímavých dřevěných plastik rozmístěných po celém městě. Tato architektonická díla zde v roce 1997 zanechalo 35 účastníků mezinárodního sochařského sympózia z 15 zemí světa.


   Město Volary je místem turisticky velmi atraktivním, nabízí nespočet výletů po značených turistických i cykloturistických stezkách, nespočet  běžeckých a nordic walking tras. V zimě po absolvování nedalekých běžkařských tratích lze doporučit návštěvu krytého bazénu (sauna, pára, masáže) s přilehlým tenisovým kurtem a street workout hřištěm. 

   Dále je možno navštívit  muzeum, infocentrum, cukrárnu, bowling, kosmetický salón, restaurace, hotely, městský minipivovar, parkour hřiště, menhiry apod.


   Kolem Volar je spousty turistických a vyhlídkových tras, které udržuje ČKT Volary.